Soovitused

Balil on mitmeid erinevaid piirkondi, mille vahel valida, kuid väikeste vahemaade tõttu on täiesti võimalik neid ühe puhkuse jooksul ühendada. Saare keskosas Ubudi ümbruses leiab muinasjutulisi riisiväljasid, joogastuudioid ja džunglihotelle.  Lõuna-Bali turismikeskustes Kutal ja Seminyakis on jällegi väga võimsad ööklubid, kaubanduskeskused ja tipprestoranid. Ida-Balil ehedust ja kohalikku elu ning olu.Igaüks leiab Balilt midagi endale meelepärast. Bali on väga mitmekülgne.

Sihtkohad, kus peatuda:

Nusa Dua – vanim turismipiirkond, pigem luksuslikum kant. Kallimad hotellid, ilusad rannad. Rannapuhkus.

 

 

 Kuta – arenenud turismipiirkond, melu ja ööklubid, tänavakaubandus, kaubanduskeskused. Rannas suured lained, mis sobivad surfaritele. Rand on täis väga tüütuid müüjaid. Ülerahvastatud. Head hotellid on see-eest suhteliselt soodsad.

 

Seminyak – uus trendikas piirkond, nooblimad poed ja baarid, Kutast veidi edasi. Heade surfirandadega piirkond (pikk liivarand, kus on hea ka päevitada), kus melu käib rannas hiliste öötundideni ( beach clubid The Finn’s, Potato Head, Ku De Ta).Seminyaki peatänav on täis hotelle, restorani, suuri- ja väikeseid poode. Rahulikumat puhkust eelistavale puhkajale ei soovita, aga kes soovib just olla rahvarohkes kohas, siis Seminyak on just selline koht.

Canggu – surfarite paradiis = suured lained. Mõnusa fiilingu ja olemise koht, kus peatuvad paljud Austraalia noored. Rannas on lained väga suured, seega peredele ei pruugi olla parim valik. Asukoha valikul peab arvestama, et riisiterrassid “hakivad” teed ära ning kui soovid minna kõrval asuvasse randa, siis võimalik, et selleks tuleb teha mitmekilomeetrine rolleri või autosõit. Üks peatänavatest on Batu Bolong. Palju mõnusaid tervislikke kohvikuid.

Sanur – rahulik piirkond Bali väikeste poodide ja restoranidega. Sobib hästi perega puhkamiseks. Rannas ei ole suuri laineid, lastel on hea ookeanis ujuda.

 

 

Candidasa – vaikne, külalik ja ehe, puudub kirev ööelu. Sobib neile, kes tahavad teha tuure sisemaale ilma džunglis ööbimiseta. Lähedal Virgin Beach ja Padang Bay sadam, kus lähevad laevad Gili saartele.

 

 

Ubud – Bali kultuurisüda. Sisemaa džungli ja käsitöö keskustega, mõnusa atmosfääri ja energiaga paik.Suurepärane koht jooga harrastamiseks. Ubudis saab imetleda tohutuid riisiväljasid, lopsakat loodust, eluolu ja olemine on rahulikumad kui rannaäärsetes piirkondades. Head söögikohad, restoranid,kohvikud, spad, massaažisalongid, ravitsejad. Võimalus nautida õhtuti Bali kultuuri tantsulisi vaatemänge Ubudi palees ja templites. Erinevas hinnaklassis majutusi.

 

Uluwatu – saare lõunapoolseim osa on vähem asustatud, siit leiab uhkeid villasid, rannik on paljuski kaljuga piiratud ning sobib vaikust ja rahu armastavale puhkajale. Ilusad liivarannad ja imelised vaated ookeanile ja lainetele. Uluwatu kaljuäärne tempel väärib külastamist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *